معرفی سایت: reliabilityweb.com

سایت reliabilityweb.com را می توان یکی از بزرگترین و گسترده ترین سایتهای موجود در زمینه نگهداری و تعمیرات نام برد که خود، دارای زیرمجموعه ای مشتمل بر بیش از 12 سایت اینترنتی می باشد. این سایت و زیرمجموعه های آن توسط آقای Terrence O'Hanlon طراحی و تدوین شده اند. وی انسان بسیار خوش ذوقی بوده و یکی از فعالترین ناشران بین المللی در عرصه نگهداری و تعمیرات به شمار می رود. سالیانه حدود هفت سمینار و کنفرانس مختلف در موضوعات مختلف نت، توسط این ناشر و گروه همراه وی برگزار می شود. همچنین مجله Uptime و چند نشریه اینترنتی نیز توسط ایشان انتشار می یابد. در ادامه اطلاعات بیشتری راجع به این سایت خواهید یافت. در هر بخش، لینک مربوطه نیز اضافه شده تا دسترسی علاقمندان به آن آسانتر شود.

 

 

بخشهای مختلف سایت reliabilityweb.com:

 

 مجله Uptime

http://www.uptimemagazine.com/subscribe.htm

این مجله، یک مجله تخصصی درباره نگهداری و تعمیرات پیش بینانه و تکنیکهای مختلف CM است و مقالات متنوع و سودمندی را در آن خواهید یافت. شایان ذکر است اشتراک الکترونیکی این مجله رایگان بوده و تنها کافی است با کلیک بر روی لینک بالا به صفحه ثبت نام بروید و فرم موجود را تکمیل نمایید تا لینک دسترسی به مجله برای شما email شود. بخاطر داشته باشید که این مجله در فرمت "فلش" تهیه شده و برای مشاهده آن بر روی اینترنت اکسپلورر، می بایست پلاگین (Plugin) مربوطه را به طور رایگان از سایت Adobe دانلود کرده و نصب کنید.

  

اتاق گفتگو ی نت

 http://maintenanceforums.com/groupee

این اتاق گفتگو و یا همان Forum به موضوعات تخصصی نگهداری و تعمیرات می پردازد و به ویژه درمورد هر یک از تکنیکهای مختلف CM یک بخش جداگانه دارد. برای دیدن و مطالعه محتوای گفتگوهای رد و بدل شده نیازی به ثبت نام نیست، اما چنانچه بخواهید در گفتگوها شرکت کنید و یا موضوع جدیدی را برای گفتگو باز کنید، ابتدا می بایست ثبت نام کرده و یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید. مطمئن باشید از مراجعه به این اتاق گفتگو اطلاعات فراوانی به دست خواهید آورد.

 

نشریه الکترونیکی 1

http://www.reliabilityweb.com/newsletter.htm

علاوه بر مجله Uptime یک هفته نامه الکترونیکی با عنوان Maintenance tips توسط این وب سایت منتشر می گردد که حاوی مطالب مفید و کوتاهی در موضوعات مختلف و به صورت دسته بندی شده است.

 

 نشریه الکترونیکی 2

http://www.maintenance-news.com

این نشریه همانطور که از نام آن (maintenance-news) پیداست، آخرین اخبار بازار محصولات و خدمات در زمینه نت را مطرح می کند. مرور کردن آن به صورت هر از گاهی خالی از لطف نخواهد بود.

 

 کنفرانسها و سمینارها 

 http://www.maintenanceconference.com

سالیانه هفت سمینار توسط این مجموعه برگزار می شود که عناوین آنها عبارتند از:

IMC، Lubrication World،PdM، CMMS، The Reliability Centered Maintenance Managers Forum، Enterprise Asset Management Forum ، PowerGen Reliability Symposium   اطلاعات بیشتر راجع به این سمینارها و کنفرانسها را در لینک مربوطه ببینید.

  

پایگاه اطلاع رسانی و دانش در 25 موضوع

http://www.reliabilityweb.com/kb.htm

این بخش برای آنها که دنبال مطلب برای مطالعه هستند، اهمیت زیادی دارد. در این بخش در بیش از 25 موضوع در چهار گروه مختلف که عناوین آنها در زیر آمده، اطلاعات مفیدی را خواهید یافت. این اطلاعات شامل: گزیده کتاب، مقاله، سمینار تحت وب (Webinar) و ... می شود. شایان ذکر است در صفحه اختصاص یافته به هر موضوع، لینکهای بخشهای مختلف مربوط از سایت اصلی، مربوط به آن موضوع خاص گنجانده شده است. عناوین چهار گروه مختلف عبارتند از: Asset Management، CMMS / EAM، Maintenance Management، Condition Monitoring & Predictive Maintenance و Precision Maintenance. برای آگاهی از همه 25 موضوعی که در این بخش آمده است بر روی لینک بالا کلیک کنید.

  

ارائه iPresentation  یا همان Webinar

 http://www.rcm-1.com

در حال حاضر بیش از 40 سمینار اینترنتی توسط این سایت آماده شده که موضوعات مختلف نگهداری و تعمیرات را پوشش می دهند و هر کدام از آنها توسط متخصصین مربوطه ارائه می شود. برای مشاهده عناوین این سمینارها که تحت عنوان iPresentation ارائه می شوند، بر روی آدرس بالا کلیک نمایید. استفاده از این بخش رایگان بوده و برای مشاهده هر سمینار تنها می بایست ثبت نام نمایید.

 

 پایگاه کاریابی برای متخصصین نت

 http://www.reliabilityresumes.com

در این بخش پایگاهی برای متخصصین نت فراهم شده تا رزومه خود را در آنجا قرار دهند و خود را برای موقعیتهای شغلی که کارفرمایان اعلام نیاز می کنند، کاندید نمایند. البته بدیهی است که مزیت اصلی این پایگاه برای ساکنین آمریکا و کانادا است. اما بهرحال دیدن برخی از رزومه های ارسال شده توسط فعالان در این عرصه (برای الگو گیری) و نیز آشنایی با موقعیتهای کاری موجود، خالی از لطف نخواهد بود.

  

شبکه رادیویی نت                  

   http://www.reliabilityradio.com

این بخش نیز یکی از ابتکارات سایت reliabilityweb.com است. البته سخنرانیها و مصاحبه ها از قبل ضبط شده و در این پایگاه قرار داده شده اند و می توان به صورت on-line آنها را شنید. البته مانند سایر بخشها برای استفاده از این بخش نیز ابتدا می بایست ثبت نام نمایید.

  

بازار محصولات و خدمات مرتبط با نت

http://www.reliabilityweb.com/shopper/index.html

در این بخش برخی از شرکتهای مرتبط با نت معرفی شده و راه کارهایی برای آشنایی بیشتر و برقراری ارتباط با آنها اتخاذ شده است. البته بدیهی است این لینکها صرفاً شامل شرکتهایی است که از حامیان مالی (sponsor) سایت به شمار می روند و یا هزینه تبلیغات را پرداخت نموده اند.

  

خدمات آموزش از راه دور

 http://www.masteringmaintenance.com/index.html

این بخش نیز دوره هایی را معرفی می کند که در زمینه های مختلف نت و توسط متخصصین حرفه ای مربوطه برگزار می گردد. البته روش برگزاری به صورت حضور مستقیم نیست، بلکه از طریق ارسال CD، DVD ، جزوات آموزشی و ... انجام می پذیرد. البته بدیهی است این دوره ها رایگان نمی باشند.

  

تقریباً همه بخشهای سایت reliabilityweb.com به اختصار معرفی شدند. حتماً شما نیز با من هم نظر شده اید که این سایت از نظر گستردگی خدمات و فعالیتها و نیز تنوع چگونگی ارائه آنها، واقعاً بی نظیر است. البته مزیت اصلی این سایت، پوشش دادن کلیه مباحث و موضوعات در حیطه نگهداری و تعمیرات (اعم از فنی و مدیریتی) است، و در مورد موضوعات خاص (مثلاً آنالیز ارتعاشات و یا آنالیز روغن به تنهایی) سایتهای مفیدتری نیز وجود دارند که در پستهای بعدی به آنها نیز خواهیم پرداخت.

جستجو در سایت

ورود به سایت

حامیان سایت

اخبار

دوره‌های آموزشی

سمینارها و کنفرانسها

لینکها

آمار کلی بازدید کنندگان